Niečo ako "MAMA" hotel.....

Autor: Jana Sláviková | 7.5.2017 o 17:58 | Karma článku: 5,83 | Prečítané:  1735x

   Na jednej strane starý mládenec - stará dievka. Na strane druhej matka, ktorá vidí vo svojom potomkovi v najlepších rokoch dieťa, ktorému chce uškodiť celý svet. Ktorý z nich je zodpovedný????

   Služby all inclusive - varenie, pečenie, pranie, žehlenie, upratovanie a mnoho, mnoho ďalších... Nie neopisujem služby exkluzívneho hotela niekde v Karibiku, ale celkom bežnú pomýlenú realitu slovenskej rodiny.....

    " Mama " hotel je veľmi známy fenomén tejto doby v našich zemepisných šírkach. Azda všetci poznáme nejakého takého 30, 40 či dokonca 50 ročného hotelového "hosťa" vo svojom okolí. Údesom sa to stáva, ak sa to deje priamo v našej rodine. Ešte údesnejšie je, ak sa takýto mamičkovský model dovedie do úplnej dokonalosti.

    Predstavte si dobre živeného 40 ročného "muža" v najlepších rokoch produktívneho života, ktorý sa v podstate celý svoj život zaoberá len sám sebou a napríklad vymýšľaním si celého radu rôznych chorôb, alergií a intolerancií.....  Množstvo navštívených odborníkov nášho zdravotníctva by mal uzavrieť len psychiater. Iný, menej odolný jedinec, by sa už dávno otrávil z množstva skonzumovaných tabletiek, liečiv, doplnkov a vitamínov nakúpených cez rôzne internetové stránky. A tak tento.... nazvime ho Albert, našiel najlepší hotel na svete, a to dokonca zdarma. Nie, Albert skutočne nepracuje.... nemôže, trh práce mu neponúkol nadpriemernú mzdu len za účasť a ako odmenu k titulu Bc. Veď mama má dôchodok a hádam ešte požije a postará sa a možno prispeje aj na nejaké tie pôžičky.

   Že je Vám to povedomé? Je to smutné ale Albertov a Albertiek je skutočne na Slovensku dosť. No náš Albert je predsa len niečim výnimočný. Nie je totiž ani len jedináčik, má dvoch súrodencov, ktorí už teraz vedia, že budú potrestaní za schopnosť, konkrétne za schopnosť postarať sa sami o seba. Mama svoj exkluzívny hotel prepísala na svoje dieťatko, zabudla však, že ide iba o steny z betónu. Kto sa postará o all inclusive? Kto sa postará o "dieťa"? Kto bude zodpovedný?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nová ochrana osobných údajov umožní, aby na vás internet zabudol

Osobné údaje sú veľkou témou nielen pre firmy, ale aj pre ľudí.

STĹPČEK PETRA SCHUTZA

Európska komisia vrhla granát, ktorý mení situáciu

Zbytočná administratíva bude zrejme údelom mnohých firiem.


Už ste čítali?