Ísť či nejsť?

Autor: Jana Sláviková | 21.4.2017 o 18:15 | Karma článku: 2,92 | Prečítané:  438x

   Poznáte ten pocit „dokonalého výberu“? Výberu dokonalej dovolenky? Hodiny a hodiny hľadania, skúmania, porovnávania a čítania recenzií?

   Poznáte ten pocit „dokonalého výberu“? Výberu dokonalej dovolenky? Hodiny a hodiny hľadania, skúmania, porovnávania a čítania recenzií? Aby všetko sedelo, bolo tip – top a ešte aj za najlepšiu cenu?

   Presne takýmto spôsobom už začiatkom roka rezervujem zopár termínov v krásnych prímorských lokalitách . Medzitým aj Veľkonočné sviatky na Chorvátskom pobreží – taká predzvesť letnej dovolenky.

   Aj tento rok sme sa tak vybrali. Čakal nás náš obľúbený hotel v Primošteni, slnečné počasie, bazénik s teplou vodou a jedlo bez driny v kuchyni. Tak sme sa pekne pobalili a vybrali na cestu. S prehľadom sme prešli Slovensko i Maďarsko. Dokonca nás čakali celkom poloprázdne cesty.....až na Maďarsko – Chorvátsku hranicu..... hotový šok. Na prechode Letenye – Goričan hotová katastrofa ( k nejakým službám alebo hygienickým zariadeniam je škoda sa aj vyjadrovať ). Pred nami bolo síce len pár áut, takže sme sa potešili, že to bude rýchle..... ale nebolo! Zdržali sme sa cca 50min a to sme mali ešte šťastie. Za nami sa totiž vytvorila niekoľkohodinová kolóna. Ani tí, čo si vybrali prechod Slovinsko – Chorvátskymi prechodmi na tom neboli o nič lepšie.

   Takže ísť či nejsť? Prechod z a do Schengenského priestoru už teraz nie je žiadna zábava a uprostred leta čas strávený na hraniciach Schengenu bude určite minimálne 5 hodín...... Chceme ich skutočne stráviť v autách a autobusoch na hraniciach? Na jednej strane tyrkysové more, na druhej strane prach, špina a hic na hranici.

   Takže ísť či nejsť? Slovo alternatíva v tomto prípade vyzerá dosť lákavo. Čo tak Jadran v Slovinsku, alebo Taliansku? Takže hurá do dokonalého výberu dokonalej dovolenky.....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Andrej Kiska: Korupcia je aj problém našej mentality

Prezident Andrej Kiska hovorí, že ak je politik presvedčený, že korupcia neexistuje, nemá čo robiť na svojom mieste.

EKONOMIKA

Ponuka Volkswagenu je blízko očakávaní odborov. Prečo štrajk pokračuje

Pri najnižšom plate chýbajú štyri eurá.

KOMENTÁRE

Volkswagen môže byť pilotom zmien na pracovnom trhu

Spoločnosť pre jeden štrajk určite neodíde.


Už ste čítali?